Teklif Sitesi

Komisyonsuz Güvenli Ticaret Platformu
Girişimin adı
Teklif Sitesi
Kuruluş tarihi
Aralık 2017
Şirketleşme
Evet
Takımın üye sayısı
5
Girişimin aşaması
Ödeyen müşteriler
Kategori
Yazılım
Sektör
Saas, Yazılım, E-ticaret & online pazaryeri
Ürünün kullanım şekli
Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android), Sunucu yazılımı (ör: veritabanı)
Şehir
Ankara, Turkey

Girişimin özet bilgisi

TeklifSitesi.com her sektörden firmayı ve bireysel kullanıcıları bir araya getiren ve güvenli ticareti amaçlayan yeni nesil bir platformdur. TeklifSitesi.com'a kurumsal üyeler firma bilgileri kontrol edilerek kabul edilir. Kurumsal ve bireysel üyeler her türlü ihtiyaçları için talep oluştururlar ve teklif toplayarak en uygun fiyata ulaşırlar.

Takım

Hüseyin Şahin Büyüker

1984 Ankara doğumluyum. 2009 yılından bu yana Ideatec Bilişim Çözümleri adında bir şahıs firmasına sahibim ve web tasarım ve programlama hizmetleri ile çıktığım yolculukta şu anda SaaS yazılımları hazırlayan, İstanbul, Ankara ve Amerika'da ofisleri olan bir firmaya sahibim.

Özlem Büyüker

10 yılı aşkın süredir editörlük ve çevirmenlik yapmaktayım. Aynı zamanda TeklifSitesi'nin kurumsal satışından ve dijital pazarlamasından da sorumluyum.

İş modeli

Hedef kitle

Ürün/hizmet tedarikçileri, bireysel ve kurumsal kullanıcılar

Pazarlama stratejisi

Dijital pazarlama ve birebir görüşmeler ile tanıtım

Gelir modeli

Site üzerinde yapılan tüm işlemlerden herhangi bir komisyon talep etmiyoruz. Kullanıcılar sisteme ücretsiz olarak üye olabiliyor. Ancak gelen taleplere teklif verebilmek, gelen teklifleri kabul etmek, kampanya oluşturmak ve oluşturulan kampanyalardan yararlanabilmek için yıllık abonelik ücreti ödeyerek üye olmak zorundadırlar.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 50.000.000

Rakipler

Rekabet

Rakiplerimizden farkımız, tarafları birbiriyle buluşturduğumuzda yapılan ticaretin tutarından komisyon almamamızdır. Bu sayede hem teklif veren taraf fiyatlarını daha uygun tutabilmekte, hem de talep oluşturan taraf en uygun fiyatlara ulaşabilmektedir.

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

  • 45 Bireysel Kullanıcı
  • 12 Kurumsal Kullanıcı
  • 24 Sektör
  • 689 Ürün ve Hizmet

Girişimin mevcut durumu

Aralık 2017'de açılan TeklifSitesi telemarketing, mailing ve yüzyüze görüşmeler ile gıda sektörü başta olmak üzere farklı sektörlerde kurumsal üyeler toplamaya başlamış olup, sosyal medya üzerindeki pazarlama faliyetleri ile de gün geçtikçe daha fazla bireysel kullanıcıya ulaşmaya devam etmektedir.

Yayınlanma tarihi: 23 Mart 2018