Yıllar içinde gelişen geniş iş ağımız internet girişimlerine ilgi duyan, Türkiye'nin en büyük internet girişimlerinin kurucuları, teknoloji şirketlerinin üst düzey yöneticileri, melek yatırımcılar ve VC'lerden oluşmaktadır.

M. Yalçın Parmaksız

  • Şirket: Webedia
  • Pozisyon: Country Manager
alcin has more than 15 years of experience in marketing & sales operations and management in various sectors, including e-commerce, online cinema, online dating, online tourism, ready to wear retail and marketing communications. Since joining Webedia/AlloCiné Group in 2010, Yalcin Parmaksiz has been directing marketing, sales, human resources and financial operations of Webedia Turkey (Beyazperde.com & Brand Publishing divisio)n in Turkey. Prior to joining Webedia/AlloCiné Group, Yalcin served as the e-marketing coordinator in EBİ Group (siberalem.com, idefix.com, evlilikmerkezi.com, itiraf.com, etc.) overseeing the company’s data mining and online marketing operations such as SEO, Google AdWords advertising, analytics measurement and e-mail marketing. Previously he projected and developed B2B and B2C booking engines with international software teams as the Business Development Manager of Global Access/Broadcast Group. He worked at Collezione as the CRM and Marketing Research Manager after pursuing his MBA degree. Yalcin has also worked for Otis, United Technologies Corp and Tetra Inc in different marketing and sales executive positions. He holds a bachelor’s degree in Electronics Engineering from Sakarya University and an MBA degree from Istanbul Technical University. He is also a Lecturer on E-commerce, Digital Marketing and Marketing Management at Graduate School of Social Sciences at Bahçeşehir University. Yalcin gave lectures in lots of universities including Sabanci University, Koc University, Marmara University, Yıldız Technical University, 9 Eylul University, Ozyegin University, Kemerburgaz University, Kadir Has University, Yeditepe University, Bahcesehir University, Dumlupinar University, Maltepe University, and Kocaeli University. Specialties: Marketing, SEO, AdWords, Analytics, E-Commerce, CRM, Marketing Research, Project Management, Mobile Apps, UX, Brand Line Extention, Brand Positioning, Sales, Investment, Management, Human Resources

Serhat Akkılıç

  • Şirket: Project House
  • Pozisyon: Managing Partner
Serhat Akkılıç (twitter.com/sakkilic), Project House HAVAS'ın yönetici ortağı, girişimci, yatırımcı ve son 14 yıldır dijital endüstrinin hayal emekçisi. İTÜ’de mühendislik okudu, okurken gönlünü pazarlama iletişimine kaptırıp okul biter bitmez KOÇ MBA’e girdi. Okurken Procter & Gamble’da marka yönetimi alanında çalışmaya başladı. 1999 yılında P&G’den ayrılarak ortaklarıyla beraber Project House’u kurdu. Deloitte tarafından 2007 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 şirketinden biri; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinin ise en hızlı büyüyen dijital iletişim ajansı seçilen Project House’da, global ve yerel pek çok lider markanın dijital pazarlama alanındaki projelerini üretti, yönetti ve markalara yeni medya alanında danışmanlık yaptı. Bu süre zarfında Project House ekibiyle beraber Türkiye’de dijital pazarlama alanında ilk olan; interaktif pazarlama terimleri sözlüğü, dijital strateji modeli “DEEP” gibi pek çok projede görev aldı. Eylül 2010’da Dünyanın en büyük reklam ve iletişim hizmetleri gruplarından biri olan Havas, Project House’a yatırım kararı aldı. Bu stratejik yatırım ile Project House toplam 100’ün üzerinde ülkede 14,000 kişinin çalıştığı farklı ajanslardan oluşan global bir iletişim networküne dahil oldu.Bu ortaklıkla beraber global bir ajans olan Project House, Türkiye dışında da dijital merkezli reklam hizmeti üretmeye başladı. Halen Project House HAVAS'ın Yönetici Ortağı olarak yöneticilik ve danışmanlık yapan Serhat Akkılıç, pek çok pazarlama organizasyonunda jüri üyesi ve danışma kurulu üyesi olarak da görev almakta, markalara dijital pazarlamanın tüm araçlarını stratejilerinin merkezinde tutabilmeleri için destek olmaktadır. Yazılarına www.serhatakkilic.com 'dan ulaşılabilir.