Monte Cristo Deri

Özel tasarım deri çantalar üretiyoruz
Girişimin adı
Monte Cristo Deri
Kuruluş tarihi
Şubat 2017
Şirketleşme
Hayır
Takımın üye sayısı
1
Girişimin aşaması
Ödeyen müşteriler
Kategori
Tüketici ürünleri
Sektör
Deri, Deri Çanta, Çanta, Tasarım Ürünler
Ürünün kullanım şekli
Giyilebilir donanım
Şehir
Istanbul, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Değişen dünya trendlerinde insanlar özel tasarım ve kendini özel hissedeceği yeni ve piyasada her yerde rastlayamayacağı ürünlerle buluşmak istiyor. Biz de bu insanları tasarım çantalarımızla buluşturuyoruz. Kimliği olan bir marka yaratmaya çalışıyoruz ve piyasada var olan ürünlerden çok daha farklı kaliteli, bohem deri çantalar yapıyor çok uygun fiyat üzerinden takipçilerimize sunuyoruz.

Takım

Gökhan Soylu

1991 Adana doğumluyum, Marmara Ünv. Gazetecilik okudum ve üniversitede okurken çeşitli medya kuruluşlarında çalıştım. Fakat bu sektörden ayrılma kararı vererek tasarım deri çantalar yapmaya başladım ve Monte Cristo Deri’yi kurdum.

İş modeli

Hedef kitle

Müşterileriniz internet alışverişi yapan tasarım ürünler tercih edenlr

Pazarlama stratejisi

Online reklamlar ve sponsorlu ürün gönderme

Gelir modeli

Tekil satış ve toptan satış yapıyoruz. Henüz işe başlayalı 1 sene olmuşken Türkiye’de ve dünyada bir çok mağazaya ürün gönderiyoruz. Bu mağazaların çoğu bizi instagram üzerinden keşfederek geliyor ve bizlerden ürün talep ediyor. İnstagram üzerinden de perakende satışlarımızı sürdürüyoruz. Üretimi tamamladıktan sonra tüm renklerin fotoğraflarını çekip toptan alışveriş yapan mağazalara gönderiyoruz. Toptan satış bittikten sonra instagram hesabımızdan tek kalan renklerimizi satışa sunuyoruz.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 22.000.000

Rakipler

Rekabet

Bizi öncelikli olarak müşterilerimizin gözünde rakiplerimizden ayıran temel 2 özellik mevcut. Birincisi çok uygun fiyat üzerinden satış yapmamız, ikincisi ise tasarımlarımız. Biz rakip firmalarımızın takriben yarı fiyata hatta bazı ürünlerde çok daha az fiyat çıkartıp satış yapabiliyoruz. İkinci olarak ise tasarımlarımız daha avrupai, retro, bohem ve renkli tasarımlar seçiyoruz. Tarzımıza yakın piyasada üretim yapan herhangi bir marka mevcut değil.

Girişimin mevcut durumu

Girişimim 1 sene içerisinde para kazanan ve hatırı sayılır bir müşteri kitlesi olan bir iş haline evrildi. Fakat daha geniş pazarlara ulaşmak istiyoruz. Yatırım aldığımız takdirde internet üzerinden reklamlar vererek üretimimizi daha da arttırıp büyük bir kitleye sahip olmayı arzu ediyoruz. İnternet vasıtasıyla Anadolu’nun bir çok yerine mağaza açmadan ulaşmayı hedefliyoruz. Türkiye internet alışverişi hususunda çok büyük bir pazar ve bunu kullanmayı arzu ediyoruz. İstanbul’da ve Ege’nin turist çeken bölgelerine mağaza şubelerimizi yayarak da turistlere yönelik bir satış pazarı oluşturmayı hedefliyoruz. Ve son olarak üretimini Türkiye’de yaptığımız çantalarımızı Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde açtığımız mağazalarda satışa sunarak dünyaya açılmayı hedefliyoruz. Döviz kurunun etkisinden de faydalanarak Türkiye'de üretim yapıp Avrupa'da satış yapabileceğimiz pazarımızı oluşturmayı başarmak istiyoruz.

Diğer bilgiler

Henüz hiçbir yatırım ve destek almadık. İlk defa Etohum'a yatırım için başvurduk.

Yorum ekle

Şuan için tüm işleri ben yapıyorum. Ürünleri tasarlayıp fason atölyelerimizde yaptırmak için gönderiyorum, derileri ben seçip alıyorum, İnstagram'da satışı sağlıyorum, İnstagram için fotoğrafları ben çekiyorum, kargolamayı yapıyorum ve toptan ürünleri mağazalarımıza gönderiyorum. Şuan için arz ettiğimiz yatırım ile birlikte bünyemize eleman katıp daha hızlı gelişerek daha işlevsel bir hale erişmek istiyoruz.

Yayınlanma tarihi: 12 Haziran 2018