iKAMPÜS

Eğitim kurumları için entegre ERP sistemidir.
Girişimin adı
iKAMPÜS
Kuruluş tarihi
Ocak 2017
Şirketleşme
Evet
Takımın üye sayısı
6
Girişimin aşaması
Ödeyen müşteriler
Kategori
Kurumsal yazılım, Donanım, Yazılım
Sektör
Eğitim, Kurumsal yazılım, Finansal & ödeme sistemleri
Ürünün kullanım şekli
Sunucu yazılımı (ör: veritabanı), Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android), API
Şehir
Izmir, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Şirketimiz, iKAMPÜS, eğitim pazarında entegre okul yönetim sistemleriyle okulların; Okul Yönetimi, Tahsilat Yönetimi ve Güvenlik Yönetimi problemlerini çözmektedir.

Web tabanlı, Saas modeli ve entegre Fintech sistemine sahip iKAMPÜS ile artık okullarda akıllanarak;
* 7/24 Yönetim
* 7/24 Tahsilat
* 7/24 Güvenlik
olanağına sahip olacaklardır.

Takım

İbrahim Gürler

Dr. İbrahim GÜRLER , 15 yıl üniversite sektöründe proje yönetimi, uzaktan eğitimi, bilişim teknolojileri konusunda görev aldıktan sonra eğitim sektörüne yönelik bilişim teknolojileri çözümlerini 2017 yılında iKAMPÜS - Akıllı Okulum ile eğitim sektörünün hizmetine sunmaya karar vermiştir.

Uğur Gürler

Pazarlama Yüksek Lisans Mezunu olan Uğur Gürler kurumsal firmalarda pazarlama ve marka yöneticisi olarak çalışmış, daha sonra ise kendi firmasını kurarak marka danışmanlığı hizmetleri vermiştir.

Emir Turna

Bilgisayar Mühendisliği Doktora öğrencisi olan Emir Turna, uzun yıllar kurumsal firmalarda bilgi işlem proje yöneticisi olarak çalışmış ve çeşitli eğitim kurumlarına yönelik bilgi sistemleri tasarlamıştır.

Berkant Akgüvercin

Sistem Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisi olan Berkant Akgüvercin çeşitli kurumlara yönelik kurumsal kaynak planlama sistemleri geliştirmiş son 5 yıldır da özellikle eğitim kurumlarına yönelik yazılım ve sistemler gerçekleştirmektedir.

M. Hakan Selek

Elektrik ve Elektronik Mühendisi olan M. Hakan SELEK, kendini mikro ve gömülü işlemciler konusunda geliştirmiş olup, akıllı geçiş ve ödeme sistemleri ile akıllı bina otomasyon sistemleri konusunda uzmanlaşmıştır.

İş modeli

Hedef kitle

Anaokulundan Üniversiteye Kadar Özel Eğitim Kurumları

Pazarlama stratejisi

Ücret İadesi Sistemi, Kazanç Ortaklıkları, Dijital Tanıtımlar

Gelir modeli

* Standart, Profesyonel ve Premium Paketler için Öğrenci Başına Yıllık Abonelik Ücreti
* Fintech Sistemi üzerinden tahsil edilecek tutardan alınacak komisyon geliri
* Yan ürün satışından elde edilecek komisyon geliri

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 80.000.000

Rekabet

Rakip sistemler kurumsal kaynak sisteminden daha çok veli öğrenci bilgilendirme sistemi şeklindedir.
Rakiplerden farklı olarak iKAMPÜS'te online tahsilat, kartlı ödeme, kartlı geçiş, kopya tespit, uzaktan eğitim, İK Yönetimi ve Ücret İadesi gibi özellikler vardır.

iKAMPÜS'ün diğer rekabetçi özellikleri aşağıdaki gibidir:
Ücretsiz Kullanım İmkanı, 17 Farklı Sistem Bir Arada, Entegre Fintech Sistemi, Kartlı Harcama ve Geçiş, SaaS Modeli ile Çalışma, İnovatif Özellikler.

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

  • 100 Memnun Müşteri Oranı
  • 200 İlk Yıl Hedeflenen Müşteri Sayısı
  • 100 Ürünün Ortaya Çıkma Yüzdesi
  • 5 Stratejik Partner Sayısı
  • 10 Teklif Alan Aylık Kurum Sayısı
  • 68 Net Kar Marjı Yüzdesi
  • 25 Hedef Pazar Yıllık Büyüme Yüzdesi

Girişimin mevcut durumu

* iKAMPÜS Akıllı Okulum projesine 2016 Kasım ayında İzmir ve çevresinde yer alan özel eğitim kurumlarının ziyaret edilmesi ve bu kurumların sorunlarına yönelik çözümler sağlamak üzere başlanmıştır.
* 2017 Ocak - Haziran ayları arasında projenin arge çalışmaları gerçekleştirilmiş ve Ağustos 2017 tarihinden itibaren 1600 Öğrencisi, 350 personeli ve 3200 velisi olan özel bir eğitim kurumuna ilk satış gerçekleşmiş ve 6 aydır bu pilot eğitim kurumda tüm modüller başarı ile kullanıcılar tarafından test edilerek kullanılmıştır.
* 2018 Ocak ayında girişme ait https://ikampus.net/ resmi internet sitesi yayına alınmıştır. Ürüne ait kurumsal kimlik, marka ve logo çalışmaları gerçekleştirilmiştir.
* Farklı özel eğitim kurumlarına yönelik ziyaretler ile ürün pazara tanıtılmaya ve satış yapılmaya başlamıştır.
* Pazarlama, dağıtım, reklam bütçesini yeterli düzeye çıkartabilmek ve bunlar ile organizasyonları kurabilmek için melek yatırımcı desteği için çeşitli görüşmeler yapılmaktadır.

Diğer bilgiler

* iKAMPÜS - Akıllı Okulum TİM - TEB Girişim Evi 2017 1. Dönem Girişim Programı Katılımcısıdır.
* iKAMPÜS - Akıllı Okulum T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı teşvik ve destekleri kapsamında DEÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi DEPARK'ta geliştirilmektedir.
* Proje kapsamında gerçekleştirilen ürün ve hizmet satışları için kurumlar ve gelirler vergisi muafiyeti vardır.
* Ayrıca müşterilere arge ve yazılım ürünleri için KDV siz fatura düzenleme imkanına sahiptir.
* Projeye destek sağlayacak firmalar için yıllık 500.000 TL kurum kazancı indirimi sağlayan
Teknoloji Geliştirme Bölgesi avantajı.
* iKAMPÜS, İzmir Ticaret Odası İzmir Proje Pazarı Embryoniks te 450 proje arasında ilk 20 proje arasına girerek, Melek Yatırımcı Sunumu yapmaya hak kazanmıştır. Süreç devam etmektedir.
* iKAMPÜS, Lonca Girişimçilik Merkezi (Workinton - KT Portföy) 2018 döneminde 600 proje arasında ilk 30 proje arasına girmiştir.
* iKAMPÜS, Vestel Ventures ile başvuru sonrası ilk görüşmeyi gerçekleştirmiştir.

Yorum ekle

* Türkiye özel eğitim kurumları pazarı yıllık % 25 büyüme oranına sahiptir. 2017 - 2018 yılı verilerine göre toplam 10.000 adet olan özel okul sayısı hem yatırımcı ve velilere verilen teşvikler ile % 3 olan özel okullaşma oranı 2023 yılına kadar % 12 ye çıkarılması planlanmıştır. Şu an 1.5 Milyon olan öğrenci sayısı, 39 Milyar TL olan toplam harcama tutarı, 5 yıl içerisinde 40.000 özel eğitim kurumunda 6 Milyon öğrenci 160 Milyar TL toplam harcama tutarına ulaşacaktır.
* iKAMPÜS -Akıllı Okulum un belli bir abone sayısına ulaştığında elinde bulunan veli ve öğrenci verileri ile turizm, iletişim, online içerik, vb. 3. parti firmalar ile ortaklaşa çapraz satışlar ile diğer gelirlerine ek olarak veri madenciliği gelirlerine sahip olacaktır.
* Özel okul sektörüne hizmet sunan bankalar (okul bankacılığı), iletişim operatörleri (internet, sabit ve mobil iletişim altyapısı), eğitim içerikleri ve ürünleri sunan firmalar (Google, Microsoft) ile entegre ürün satışları gerçekleştirilebilecektir.

Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2018