Gymanya

Türkiye’nin yeni online spor salonu Gymanya ile kullanıcılar her zaman ve her yerde, spor ekipmanına ihtiyaç duymadan spor yapabilecekler.
Girişimin adı
Gymanya
Kuruluş tarihi
Kasım 2015
Şirketleşme
Evet
Takımın üye sayısı
2
Girişimin aşaması
Ödeyen müşteriler
Kategori
Tüketici ürünleri
Sektör
E-ticaret & online pazaryeri, Sağlık & bakım
Ürünün kullanım şekli
Masaüstü
Şehir
Istanbul, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Tüm seviyelere uygun HD egzersiz videoları, kişisel performans istatistikleri, üyeler arası yarışmalar ve sosyal medya da başarılarını paylaşmak gibi opsiyonlarla kullanıcıların motivasyonu arttırılacaktır. 10-Haftada-Fit-Vücut beslenme programı ile kullanıcılar hedeflerine daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde ulaşabilir.

Takım

Korcan Ünal

Almanya'nın Köln şehrinde doğup büyüdüm. Orada ki okul ve üniversite hayatından sonra iş hayatında bir Japon Holding'i için Product Manager olarak devam ettikten sonra Türkiye'ye taşınıp Gymanya.com'u kurmaya karar verdim.

Burak Seçkinok

Almanya'nın Köln şehrinde doğup büyüdüm. Üniversite hayatından sonra kendi girişimlerim olup şu an aktif olarak Gymanya.com ile ilgileniyorum.

İş modeli

Hedef kitle

Kadın ağırlıklı 18-44 yaş arası interneti etkin kullananlar

Pazarlama stratejisi

Facebook Ads

Gelir modeli

Subscription model

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 1.200.000.000

Rakipler

Rekabet

Gymoda konsept olarak aynı işleyiştedir. Gymoda'dan bizi ayıran içeriğimizin daha geniş ve bir beslenme programımızın olmasıdır. Aktif olarak satış destekleyeceği pazarlama stratejileri yok.
Gymanya’nın, rakibi olarak görülebilecek FitWell’den ayrıştığı en önemli nokta ise, egzersiz programlarını grup derslerini baz alarak hazırlaması. Mobil öncelikli, kişisel bir fitness koçu olarak konumlanan FitWell’e göre, video içeriklerinin bütün bir egzersiz programı şeklinde kurgulanması da ciddi ayrım

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

  • 17.000 Freemium Üye
  • 1.000 Freemium Üye Aylık Artış
  • 400 Premium Üye
  • 45.000 Total Revenue TRY
  • 15.000 Marketing Spent TRY

Girişimin mevcut durumu

Her ay 1000 yeni üye alarak büyümeye devam ediyoruz. Türkiye'nin 60'dan fazla iline satış yapabildik. Tekrarlanan satış oranı sürekli olarak yükseltebiliyoruz. Şu an bu oran yaklaşık %9.
Bir müşterinin (Premium Üye) maliyeti şu an 38 TRY. Maliyetleri pazarlama stratejilerimizi optimize ederek başarılı bir şekilde 60 TRY'den düşürebildik.

Diğer bilgiler

Etohum 2017 Hizlandirma Programi

Yayınlanma tarihi: 09 Mart 2017