Digime3D

3D Görüntüleme teknolojisi ile Vücut Analizi
Girişimin adı
Digime3D
Kuruluş tarihi
Temmuz 2017
Şirketleşme
Hayır
Takımın üye sayısı
1
Girişimin aşaması
Ödeyen müşteriler
Kategori
Yazılım, Donanım
Sektör
Sağlık & bakım, Sağlık teknolojileri & ilaç
Ürünün kullanım şekli
Masaüstü, Mobil/Tablet (iOS)
Şehir
Istanbul, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Digime3D bir IPAD ve uyumlu 3D Tarayıcı ile 40 sn gibi kısa bir sürede vücudunuz 3 boyutlu bir modelini oluşturur. Bu model üzerinden yüksek bir hassasiyet ile tüm antropometrik vücut ölçülerinin alınmasını sağlar. Vücut yağ oranı, ideal vücut ağırlığı, günlük kalori ihtiyacı gibi verileri hesaplar. Kişinin zaman içerisindeki gelişimini görsel olarak takip etmesini sağlar.

Takım

Derya Kavarna

1980 Bolu doğumluyum. 2004 İTU matematik mühendisliğinden mezun oldum. 12 senedir tamamı tekstil sektüründe olmak sistem analisti, planlama müdürlüğü, satınalma müdürlüğü, pazarlama müdürlüğü ve genel müdürlük görevlerinde bulundum.

İş modeli

Hedef kitle

Spor Salonları, Diyetisyenler, Üniversiteler, Estetik Cerrahları

Pazarlama stratejisi

Fuar Katılımları, Dene Satın al, Distribütör, Partner Satış İşbirliği

Gelir modeli

Donanım Dahil Paket Satış: 6000$ (Donanım Maliyeti 1000$)
Donanım Dahil Taksitli Paket Satış: 1000$ peşin + 12 x 500$
Senelik Bakım Destek ve Güncelleme Bedeli : 12 x 50$
Özelleştirilmiş Rapor ve Logo : 1000$

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 1.200.000.000

Rakipler

Rekabet

Dünyada bu algoritmayı geliştirip kullanan, belli bir pazara sahip, tamamı Amerika merkezli 4 firma bulunmaktadır. Fit3D ve Styku ürünümüze en yakın rakipler olmasına karşın Digime3D bu alandaki tek taşınabilir sistem olması, kullanım kolaylığı ve fiyat avantajıyla rakiplerinin önüne geçmektedir. Rakiplerin Amerika merkezli olması ve ürünümüzün rakiplerin büyük sistemlerine göre demo ve teşhir kolaylığı Avrupa pazarında bize ciddi bir avantaj sağlayacaktır.

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

  • 3 Toplam Kullanıcı

Girişimin mevcut durumu

Eylül ayında beta testlerimizi bitirdik ve ürünümüz su anda satışa hazır durumda. Ekim ayında yaptığımız toplam 5 satış görüşmesinde Marmara üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Hillside Club Etiler Şubesi ve Beylikdüzü Moow Sport Club la anlaşmış durumdayız. Marmara üniversitesi spor bilimleri fakültesi ile yazılımlarımızda kullandığımız formül ve alogritmalarının güvenirliğinin test edilmesi ve regresyon yöntemi ile optimize edilmesi için 300 kişilik bir denek grubuyla proje yönetmekteyiz. Projemiz kosgeb desteklerine başvuru aşamasındadır. Ayrıca ürünümüze değer katacak bir endüstriyel tasarım içinde araştırma ve görüşmelerimiz devam etmektedir. 2018 ilk çeyreği içinde çalışmalarımızı tamamlayıp, bu süre içeresinde de yatırımcı desteğiyle beraber şirket kuruluşumuzu yapıp ürünümüzü aktif olarak pazarlamayı hedefliyoruz.

Yorum ekle

Bugün artık fitness salonları ve diyetisyen kliniklerinde bioelektrik impedans yöntemiyle insanların vücut komposizyonunu raporlayan ölçüm cihazları olmazsa olmaz bir ekipman ve uygulama haline gelmiştir. Bu cihazların temel iddialarının istatistiksel tahmin yöntemlerine dayanması, ırk, sağlık durumu, diyet durumu ,spor ve aktivite geçmişi, hatta ve hatta giyilen kıyafetler gibi istatiksel olarak kontrol edilemeyen bir çok faktörden etkilenmesi doğruluklarını sorgulatmaktadır. Sektörde alternatif bir yöntem yada cihazın bulunmaması nedeniyle fayda değer oranı çok düşük olmasına rağmen bu cihazlar işletmeler tarafından talep edilmektedir.
İşte bu noktada 3 boyutlu görüntüleme teknolojisi hem mevcut bio-elektrik impedans sistemlerine bir alternatif hemde vücüt geliştirme, wellness yada diğer aktif sporlarla ilgilenen müşteri portföyüne de hitap edebilen bir sistem olarak fitness merkezleri ve diyetisyen kliniklerinde yerini almaya başlamıştır.

Yayınlanma tarihi: 13 Kasım 2017