Davet.com

Düğün sitesi oluşturma ve hediye gönderme platform
Girişimin adı
Davet.com
Kuruluş tarihi
Şubat 2018
Şirketleşme
Evet
Takımın üye sayısı
2
Girişimin aşaması
Kullanıcılar
Kategori
Yazılım
Sektör
Sosyal medya
Ürünün kullanım şekli
Masaüstü, Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android)
Şehir
Ankara, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Davet.com düğün çiftine online olarak hediye gönderilebilmesini sağlayarak bir devrim niteliği taşıyor. Davet.com ile çiftler düğün yeri, tarihi, zamanı, konumu gibi detaylı bilgileri paylaşabilir online katılım bildirimleri alabilir, konuklara hatırlatma maili ve smsi atabilirler.

Takım

Gökalp Urul

Bilkent Elektrik Elektroniği 2014 yılında yüksek şeref ile bitirdikten sonra kardeşim ile kurduğumuz test yazılım şirketi İntest Teknoloji ile 2014 IBM SmartCamp Türkiye birincisi seçildik ve YFYİ'de 10 finalist arasına kaldık. Sonrasında ise odağımızı internet girişimimiz olan davet.com 'a çevirdik

Gokhan Urul

2003 ÖSS Türkiye 45.liği ile birlikte 2008'de Bilkent Universitesi Elek.Elekt.Müh. bölümünden mezun oldum. Aselsan'da 5 yıl çalıştıktan sonra 2014 yılında ortağım Gökalp ile ilk girişimimiz olan Intest Teknoloji Yazılım firmasını kurduk. 2015'te ODTÜ Elek-Elekt Müh yüksek lisansımı tamamladım.

İş modeli

Hedef kitle

Düğün çiftleri ve misafirleri

Pazarlama stratejisi

Google adwords öncelikli bir pazarlama stratejisi yürütüyoruz. Social media marketing kanalları üzerine çalışıyoruz. Sürekli blog çalışmalarımız devam ediyor. SEO üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Düğün fotoğrafçıları ve organizasyonları ile iletişim kurarak, partnerler yaratmaya çalışıyoruz. Dugun.com üzerinden listing reklamı vereceğiz. İlerleyen aşamada kullanıcı kitlemiz çoğaldığında influencer marketing üzerine planlarımız bulunuyor.

Gelir modeli

Gelir modelimiz, ticaret temelli, platformumuz üzerinden misafirin düğün sahibine online hediye gönderimi üzerine planlanmıştır.
Misafir, kendisine gönderilen düğün sitesi üzerinden düğün sahibine online olarak hediye gönderebilmektedir.
Şu anda gönderilebilecek hediye listesi, Türk kültürünün gerektirdiği altın ve çiçek içermektedir. İlerleyen safhada hediye listesini Amerika'da endüstri standardı haline gelen Gift Registry/Hediye Listesi olarak genişletme planımız bulunmaktadır.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 2.000.000.000

Rakipler

Rekabet

Dugunmuvar.com çiflerin online websitelerini oluşturmalarını sağlamaktadır. İş modeli her bir websitesi oluşturulması için bir ücret verilmesine dayanmaktadır.
Joy, California temelli bir düğün websitesi oluşturma platformudur. 2017'de YC yatırım fonu tarafından en gözde girişim seçilmiştir. İş modeli, affiliate marketing ile çiftlerin düğün sitesi üzerinden hediye almasına dayalıdır.
Appycouple, Amerika menşeli bir girişim olarak çiftlerin düğün websitesi oluşturmasını sağlamaktadır.

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

  • 300 İlk ay düğün oluşturma

Girişimin mevcut durumu

Girişimimiz üzerinde ilk ay sonunda 300 adet düğün oluşturulmuştur. Siteye girenlerin %35'i düğün oluşturma adımına tıklamaktadır. Siteye girenlerin düğün oluşturma conversion oranı %10'dur.

Yayınlanma tarihi: 25 Mayıs 2018