Bubble Hunter

Bubble Hunter bir balon patlatma oyunudur.
Girişimin adı
Bubble Hunter
Kuruluş tarihi
Ekim 2016
Şirketleşme
Hayır
Takımın üye sayısı
1
Girişimin aşaması
Kullanıcılar
Kategori
Yazılım
Sektör
Oyun
Ürünün kullanım şekli
Mobil/Tablet (Android), Masaüstü, Mobil/Tablet (iOS)
Şehir
Ankara, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Günlük tarzda oynanabilecek bir mobil oyun olan Bubble Hunter, havada sabit veya hareket halinde uçuşan renkli balonları sapanla patlatarak oynanır. Sade, oynaması kolay ve eğlencelidir, herkes tarafından oynanabilir.

Takım

Janberk Aksu

Elektrik elektronik mühendisliği mezunuyum. Hem kendi alanımda hem yazılım alanında tecrübe sahibiyim. Geliştirdiğim girişim projelerimden olan Bubble Hunter için birlikte çalışabileceğim birisini arıyorum.

İş modeli

Hedef kitle

Bubble Hunter her yaştan her ülkeden insan tarafından oynanabilir.

Pazarlama stratejisi

Oyunumuz şu anda ilk haliyle Google Play'de belirli bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Google Play Mağaza Girişi 40'tan fazla dile çevrilmiş, birçok ülkedeki arama sonuçlarında yer edinmektedir. Oyunun görselleri, resim ve videoları güzelleştikçe indirmeler artacaktır. Mobil oyun piyasasında günlük tarzda, balon patlatmalı, renkli objelerin kullanıldığı oyunlara talep yüksektir. Reklam kampanyaları, web siteleri ve sosyal medya aracılığıyla tanıtım yapma olanağımız bulunmaktadır.

Gelir modeli

Oyunların indirilmesi bütün platformlarda(Android, Ios ve Masaüstü) herkes için ücretsizdir. Oyun içerisindeki satın alma seçenekleri ve reklamlar gelir modelini oluşturmaktadır.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 40.000.000.000

Rakipler

Rekabet

Mobil platformlarda günlük tarzda oyun çıkaran şirketler ve bireysel geliştiriciler rakiplerimizdir.

Girişimin mevcut durumu

Oyunun ilk prototipi yapıldı ve kullanıcıya sunuldu. Şu anda oyunun özellikle grafiksel olarak iyileştirilmesine devam edilmektedir. Oyndaki arka plan resimlerinin, objelerin ve animasyonların daha iyi hale getirilmesi için çalışmaktayız. Daha canlı, hareketli, enerjik ve eğlenceli bir atmosfer oluşturmayı amaçlıyoruz.

Yayınlanma tarihi: 04 Haziran 2018