Ben Gelinim

Randevu ve özel sipariş yönetim platformuyuz.
Girişimin adı
Ben Gelinim
Kuruluş tarihi
Ekim 2017
Şirketleşme
Hayır
Takımın üye sayısı
2
Girişimin aşaması
Kullanıcılar
Kategori
Yazılım
Sektör
E-ticaret & online pazaryeri, Saas
Ürünün kullanım şekli
Masaüstü, Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android)
Şehir
Istanbul, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Düğün sektörü için hizmet veren firmaların müşterileri için randevu ve özel sipariş hizmetlerini yönetebilecekleri bir SAAS platformdur. Offline müşteriler için panelden yönetim imkanı sunarken aynı zamanda internet üzerinden online randevu ve özel sipariş almaya olanak sağlar. Yani pazaryeri hizmeti de sunmaktadır.

Takım

Muhammet Emre Kök

2008 yılından beri web teknolojilerine ilgi duyan ve 2011 yılında freelance yazılımcı olarak çalışmaya başlayan ve okuduğu üniversitede tanıştığı arkadaşlarıyla freelance grup kurarak firmalara yazılım hizmeti veren girişimci ruhlu bir yazılım geliştiriciyim.

Celil Yılmaz

2008’den bu yana Full-Stack Designer olarak birçok projede yer aldım ve kendi projelerimi geliştirdim. Hayatta edinilen başarısızlıkların aslında başarılı hikayeler olduğu kanaatindeyim. Her olumsuzluğun doğru açıdan bakıldığında olumlu tarafları vardır. Bunun gerçekten polyanacılıkla ilgisi yok :)

İş modeli

Hedef kitle

Düğün sektöründe randevu ve/veya özel sipariş usulü çalışan firmalar

Pazarlama stratejisi

Direkt Pazarlama, Mailing , Sosyal Medya Pazarlaması , Reklam , Broşür

Gelir modeli

1- Aylık Firma Üyelik Ücreti (Paketler)
2- Özel Sipariş İşlemi Başına Komisyon
3- Site İçi Reklam ve Vitrin Reklamları

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 1.000.000.000

Rakipler

Rekabet

Rakiplerimizden en büyüğü düğün.com. 5000+ firma 200.000 çifte 900.000+ teklif iletiyor. TÜİK verilerine göre yılda 700.000 çift evleniyor. Bu rakamlar pazarın çok büyük olduğunu gösteriyor. Rakiplerimizin hepsi internet üzerinden teklif talebi toplayarak firmalara iletiyor. Bizim farkımız randevu yönetimi, özel sipariş yönetimi,SMS ile hatırlatma ve teyit alma (1 Gün Önceden),Online Randevu,Online Özel Sipariş ve en önemlisi bu sektörde ilk randevu ve özel sipariş yönetim platformu olmamızdır.

Girişimin mevcut durumu

Girişimimiz yayına alınıp kullanıma açılalı henüz 1 ay oldu. Şuanda kendi isteği ile 5 kategoride 20 üyemiz ile sistemin beta testlerini yapıyoruz. Her gün yeni üyeler sisteme ekleniyor. Web altyapımız ve planladığımız hizmetler şimdilik bitti. İOS ve Android için mobil programlarımızı geliştiriyoruz. Bir yandan da pazarlamaya odaklandık. Mailing çalışmaları ve seo çalışmaları ile bilinirliğimizi arttırmayı ve organik trafik ile sistemimizi canlandırmayı hedefliyoruz.

Yayınlanma tarihi: 28 Mayıs 2018