Arabamiyika.com

Oto yıkama ve bakımı yapanlar için pazaryeri
Girişimin adı
Arabamiyika.com
Kuruluş tarihi
Aralık 2016
Şirketleşme
Evet
Takımın üye sayısı
3
Girişimin aşaması
Kullanıcılar
Kategori
Yazılım
Sektör
E-ticaret & online pazaryeri
Ürünün kullanım şekli
Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android), Masaüstü
Şehir
Ankara, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Arabamiyika.com oto yıkama ve bakım dikeyinde faaliyet gösteren işletmeler için bir pazaryeri projesidir. 27 farklı hizmete aracılık ettiğimiz projemizde en basit iç-dış yıkama hizmetinde üye iş yerlerin atıl kapasitesini indirime dönüştürerek araç sahiplerinin düzenli aldığı bu hizmet için bir maliyet avantajı sağlıyoruz. Ankara ve İstanbul'da 99 üye iş yerimiz ile faaliyet gösteriyoruz.

Takım

Ömer Cebeci

Karadeniz Teknik Üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Mezun olduktan bir süre sonra kendi isteklerim değil ailemin istekleri peşinde gittim. İsteksiz yaptığım tüm işlerde en kötü sonuçları elde edebilen bir insanım :) Şimdi ilk defa tutku ile bağlandığım bir iş yapıyorum. Pazarlamayı seviyorum.

İş modeli

Hedef kitle

Aracını düzenli olarak yıkatan ve bakımını yapan araç sahipleri

Pazarlama stratejisi

Dijital pazarlama ve markalar ile iş birliği

Gelir modeli

Kurumsal üye iş yerlerimiz için aylık üyelik ücreti (69 TL + KDV) +işlem başına %5 komisyon

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 3.000.000.000

Rakipler

Rekabet

Otovınn ve otomisyon daha çok kurumsal şirketlere yıkama hizmeti satar. Bir pazaryerinden daha çok kendilerini akıllı ödeme sistemi olarak konumlandırırlar. Bütün üye iş yerlerinde araçlar tek bir fiyattan yıkanır. Bu sayede şirketler araçlarının nerelerde yıkama hizmeti aldığını daha kolay takip edebilir ve tek bir fatura ile kolaylık ve vergi avantajı sağlanır. Daha net anlaşılabilmesi için Multinet, Setcard veya Sodexo gibi kartların oto yıkama hizmeti için uyarlanmış halidir

Girişimin mevcut durumu

4 Ocak 2018 Günü araç sahiplerine duyurmaya başladığımız projemizde 104 işlem aldık. Ankara ve İstanbul'da 99 üye iş yerimiz bulunmaktadır. Sektörün en kaliteli markaları olan Würth, Sonax, Meguiar's, Autoclub gibi iş yerlerinden üyelerimiz bulunmaktadır.

Diğer bilgiler

2017 Ankara StartUp Zirvesi Dijital Pazarlama ve Hizmet Danışmanlığı Ödülü
KOSGEB İş Geliştirme Desteği

Yayınlanma tarihi: 30 Mart 2018