Animega

Anime içeriklerinin takip edilebildiği platform
Girişimin adı
Animega
Web adresi
Kuruluş tarihi
Ekim 2015
Şirketleşme
Hayır
Takımın üye sayısı
1
Girişimin aşaması
Ödeyen müşteriler
Kategori
Yazılım
Sektör
Mobil, Müzik & eğlence
Ürünün kullanım şekli
Mobil/Tablet (Android)
Şehir
Istanbul, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Animega Google Play Store'da yer alan ve şuan anime severlerin anime türündeki müzikleri dinleyebildikleri bir platformdur. Animega, anime serilerini ve filmlerini kullanıcı dostu arayüzde sunarak, anime severlerin reklamsız ve binlerce içeriği diledikleri zaman bulabilmelerini sağlayan mobil odaklı anime içerik platformu olmayı hedeflemektedir.

Takım

Yunus Oruç

Merhaba, Boğaziçi üni'de uluslararası ticaret 2. sınıfım. Aynı zamanda işletme ve ekonomi kulübü girişimcilik alt kurulu koordinatörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır mobil uygulamalar ve digital marketingle ilgileniyorum.

İş modeli

Hedef kitle

Anime izleyen ve akıllı telefon kullanan genç kitle

Pazarlama stratejisi

Sosyal medya ve online reklamlar

Gelir modeli

Şuanda ücretsiz bir servis sağlıyoruz fakat reklamlar üzerinden gelir elde ediyoruz. Yatırım sonrasında yayın haklarıyla ilgili ilerleme kaydettiğimizde ücretli üyelik seçeneğiyle devam edeceğiz. Yani gelir modelimiz premium üyelik ve reklamlar.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 820.000.000

Rekabet

En buyuk rakibimiz crunchyroll. Linsanslara sahipler ve 1m premium uyeleri var. Anime icerik sunup fakat kisitli oldugu icin dolayli rakip olarak Hulu ve Netflix bulunmakta. Suan en buyuk avantajimiz hedef kitlemize ulasabiliyor olmamiz ve Crunchyroll isimli firmanin bir takim dillere desteginin olmamasi. Ayrica community tarafina rakiplerimizden daha cok onem veriyoruz icerik sunmak yaninda kullanicilarin daha fazla etkilesimi de bizim icin avantaj olaçağına inanıyoruz

Girişimin mevcut durumu

Toplam indirme sayımız yaklaşık 900.000 ve girişim 2 senede bu aşamaya geldi. Aktif kullanıcı sayısı bakımından potansiyelin altındayız sebebi genel olarak ürün ve içerik. Kullanicilarimiza anime türünde online müzik dinletiyoruz fakat altyapı yetersizligimizden dolayı yeterli içerik sunamiyoruz bu da geri dönüşü düşürmekte. Video içeriğe geçtiğimizde kullanıcı sayımız daha ivmeli bir şekilde artacaktır. Topluluk yönetimi için ilk olarak İnstagramda içerik üretmeye başlıyoruz. Temsili olarak reklamlardan kazanıyoruz şuanda ama oldukça küçük bir miktar diyebilirim. Son olarak telif hakları ve yayın konusunda gerekli firmalarla iletişime geçmeye başladık.

Yorum ekle

Anime dizi ve filmlerin streaming platformu olma konusunda belli bir noktaya gelindiğinde. Animasyon alanında yapımcılığa da başlangıç olarak bir ürün çıkarmayı planlamaktayız. Bunu başta kendi platformlarımız üzerinden yayınlayacağız.

Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2018